سر تیتر اخبار

سخنرانی استاد عیسی احمدی دبیر کل فدراسیون

متن سخنرانی محمد عیسی احمدی، دبیر کل فدراسیون ملی موی تای افغانستان در مراسم افتتاحیه مسابقات کمربند طلایی موی تای

که به مناسبت گرامیداشت از "روز جهانی همبستگی حقوق بشر" برگزار گردید

به نام خدا

مهمانان عالیقدر، شخصیت های محترم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی ، مقامات محترم حکومتی، فعالان ارجمند حقوق بشر، هیئت محترم ریاست عمومی تربیت بدنی، ورزش و کمیته ملی المپیک افغانستان، روسای محترم فدراسیون های ورزشی ، خانم ها و آقایان،

سلام

با عرض  ادب و احترام، حضور یکایک شما را در مسابقات قهرمانی موی تای ، تحت عنوان کمربند طلایی موی تایکه در وزن -60  در سالن ورزشی رهبر شهید که پیشوای عدالتخواهی بود برگزار می گردد را گرامی داشته و خوش آمدید عرض می کنم.

از اینکه دعوت فدراسیون ملی موی تای افغانستان را پذیرفتید ، سپاسگزارم.

همانطور که می دانید این مسابقات برای گرامی داشت از "روز جهانی حقوق بشر" برگزار می گردد.

 متاسفانه مردمان این سرزمین اعم از مردان و زنان، دختران و پسران از عدم رعایت حقوق انسانی شان در طول تاریخ رنج های فراوان برده اند. تحت عنوان وابستگی های قومی، زبانی، مذهبی  و سیاسی شان از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود محروم گردیده اند.

امروز خداوند را شکرگزاریم که حداقل فرصت صحبت از حقوق بشر و گرامی داشت از چنین روزی را داریم. امروز می توانیم از حکومت و مردم و از خود بپرسیم که تا چه حد در راستای رعایت و احترام به حقوق بشر وظیفه ی خود را انجام داده ایم. آیا ما به عنوان شهروندان این سرزمین نقش خود را در راستای شناساندن بهتر حقوق بشر که به عنوان حقوقی بنیادین که هر انسانی تنها به خاطر انسان بودنش برخوردار از  آنها است، انجام داده ایم یا نه؟

ضمن تشکر از همه اشخاص و نهادهایی که در راستای شناسایی، معرفی و احترام و رعایت به حقوق بشر در این کشور زحمت کشیده اند عرض می نمایم که ما باورمندیم که در این راستا همه ما مسئولیم، هر چند مسئولیت ها برابر نیستند.  نهادها و شخصیتهای دولتی به شمول حکومت، شورای ملی و قوه قضاییه و سایر نهادها و شخصیتهای تاثیرگذار سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی هر کدام به فراخور جایگاه شان  وظایف و مسئولیتهایی دارند.

 

مهمانان گرانقدر!

فدراسیون ملی موی تای افغانستان که در سال 1385 توسط جناب استاد امیر حسین حسینی بنیانگذاری شد همواره خود را یک سازمان فرهنگی و ورزشی دانسته و به همان میزان که در راستای برگزاری مسابقات ورزشی و تربیت قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی تلاش کرده است در راستای رشد فرهنگی انها و همه مبارزین موی تای نیز فعالیتهای قابل ملاحظه ای داشته است.

فدراسیون ملی موی تای افغانستان یکی از موفق ترین، پویا ترین و پر افتخار ترین فدراسیون ها در افغانستان می باشد. تفویض مدال بهترین و موفق ترین مدیر به ریاست محترم فدراسیون در سال 1392 توسط رییس پیشین تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان، کسب جام پیشرفت آسیا در سال 1390، کسب جام پیشرفت جهان در سال 1391  برگزاری منظم مسابقات انتخابی تیم ملی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و بانوان با حضور نمایندگان ولایات، تیم های برتر کابل، کمربند طلایی و مسابقات حرفه ای که 3 دور ان تا کنون برگزار شده است، تربیت و پرورش بیش از یکصد مربی و یک صد داور ملی، حضور منظم  در مسابقات معتبر بین المللی، حضور 12 داور بین المللی افغانستان در رقابتهای آسیایی و جهانی، عضویت در تیم فنی برگزاری مسابقات جهانی موی تای منعقده کوریای جنوبی، تایلند، ازبکستان، ایران و  روسیه در کنار برگزاری دوره های مختلف آموزشی مدیریت ورزشی، حقوق و ورزشکاران، اصول جنبش المپیزم، توزیع کتابهای آموزنده، طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی برای انجمن های موی تای ، و گرامی داشت از روزهای تاریخی ملی و جهانی به شمول برنامه امروز برخی از دستاوردهای فدراسیون ملی موی تای افغانستان می باشد.

تمامی فعالیتهای فدراسیون ملی موی تای افغانستان با شعار خود آگاهی، پویایی، افتخار که منعکس کننده ارزشها و اهداف ما می باشد، انجام شده است. مربیان موی تای همواره مبارزین موی تای را به فراگیری دانش، کسب تخصص و در کنار آن به انجام ورزش منظم تشویق می نمایند. علیرغم تمامی کاستی ها و چالشها و البته گاهی نامهربانی ها و کم توجهی برخی مقامات ذیربط که با ان موجه بوده ایم، با امید به آینده ای روشن تا اینجا آمده ایم و مصمم تر از گذشته این راه را ادامه خواهیم داد.

در پایان ضمن عرض خوش آمدگویی مجدد خدمت یکایک شماحضار گرامی از همه کسانی که در برگزاری این مراسم ما را یاری کردند اظهار سپاس می نمایم. و به امید این که روز به روز وضعیت رعایت و احترام به حقوق بشر در سرزمین مان بهتر شود شما را به تماشای مسابقات امروز دعوت می کنم و امیدوارم از آن لذت ببرید.

در شبكه هاي اجتماعي به ما بيونديد

عضويت در خبرنامه فدراسیون

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %