سر تیتر اخبار

پیام استاد امیر حسین حسینی به مراسم تجلیل چهره های ماندگار

فرهنگ، ادب ،هنر و ورزش مهاجرین توسط استاد محمد داوود حیدری معاونت اجرایی فدراسیون ملی موی تای افغانستان و سر مربی تیم های ملی قرائت گردید

به نام خداوند روشنایی و امید

 

اندیشمندان، علمای اعلام، شخصیتهای علمی، مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی!

مهمانان گرامی، خانم ها و آقایان،

السلام علیکم و رحمه الله

 

خدا را شکرگزارم و جای بسی افتخار است که نمایندگی رسمی فدراسیون ملی موی تای افغانستان میزبان شما سروران گرامی است.

موی تای یک ورزش رزمی تایلندی می باشد . باشندگان سرزمین سیام که امروزه تایلند نامیده می شود در گذشته های دور از فنون موی تای برای دفاع از سرزمین، جان، مال و ناموس خود استفاده می کردند. اکنون هم ارتش تایلند برای آمادگی رزمی فیزیکی سربازان خود موی تای را تمرین می دهند.

فدراسیون ملی موی تای افغانستان در سال 1385 با حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان فدراسیونی مستقل در چوکات ریاست عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک ایجاد گردید.

از همان آغاز محور فعالیتهای این فدراسیون نه تنها ورزشی بلکه فرهنگی – ورزشی بود. ودر روشنایی  اندیشه های بلند رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری رحمه الله علیه با شعار خودآگاهی، پویایی و افتخار مشغول خدمت بوده است. آموزش و پرورش بیش از یکصد مربی ملی، یکصد داور ملی، بیش از ده تن داور بین المللی، اعزام یکصد تن از قهرمانان موی تای افغانستان برای شرکت در مسابقات معتبر اسیایی و جهانی و رقابت با قهرمانان بیش از 80 کشور جهان و کسب دهها مدال طلا، نقره و برنز، کسب جام بهترین پیشرفت آسیا در سال 2010 و جام پیشرفت جهان در سال 2012، حضور قوی و شایسته در ساختار سازمان اسیایی و جهانی موی تای، برگزاری مسابقات منظم ملی، و اخیراً برگزاری مسابقات موی تای انتخابی تیم مهاجرین افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی افغانستان، برگزاری دوره های متعدد فرهنگی، مدیریت، روانشناسی ورزشی، بازخوانی تاریخ، توزیع کتاب و دهها مورد دیگر که به دلیل کمبود وقت از ذکر انها خود داری می کنم از کارکردها و دستاوردهای فدراسیون ملی موی تای افغانستان می باشد. در حال حاضر بیش از شش هزار تن مشغول تمرین موی تای در افغانستان می باشند.

خانمها و آقایان                                                                               

همه شما بزرگواران بهتر از من می دانید که مردم ما از جهل، فقر و استبداد رنج های فراوان برده اند و مبارزه با این پدیده های منفی وظیفه یکایک اعضای جامعه است. هر چند در این راستا نخبگان و آگاهان مسئولیت بیشتر دارند.

 در پایان از جوان فعال، با درک و متعهد جناب استاد مهدی رضایی، نماینده رسمی فدراسیون ملی موی تای افغانستان در جمهوری اسلامی ایران و همه همکارانش که این مراسم با شکوه را ترتیب داده اند صمیمانه سپاسگزاری می کنم و به حیث یک عضو کوچک از جامعه بزرگ و عزتمند افغانستان موفقیتهای همه شما ارجمندان را در همه عرصه های فعالیتی تبریک گفته و از صمیم قلب از زحمات بی شائبه شما اظهار سپاس می نمایم.

از توجه شما تشکر

در شبكه هاي اجتماعي به ما بيونديد

عضويت در خبرنامه فدراسیون

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %