سر تیتر اخبار

مصاحبه با استاد طاهر احمدی مسئول کمیته داوران

جنگ همیشه عواقب وحشتناکی برای بشریت داشته است.دوری از وطن  و هزاران مشکلات  و پیامد هایی که مهاجرت دارد.

از جمله مصیبت ها و پیامدهای ناگوار جنگ می باشد که متاسفانه در کشور ما، به دلیل سالها جنگ و ناآرامی بسیاری از هموطنان ما را متاثر ساخته است و باعث شده است که بسیاری از مردم ما سالهای فراوانی را در عالم مهاجرت به سر ببرند و سختی های زیادی را در عالم غربت متحمل شوند.

اما با وجود همه مشکلات و مصائبی که مهاجرت دارد باز هم هستند بسیارکسانی که با همت والای خویش و با توجه به یک آینده نگری و داشتن هدف و آرزوهای بلند توانسته اند بر همه این مشکلات پیروز شوند و در عالم مهاجرت خوب بدرخشند و مایه امید و سربلندی خود، مردم وکشور خویش شوند.

استاد محمد طاهر احمدی یکی از این مهاجرین و جوانان افتخارآفرین  است که سالهای زیادی را در کشور ایران مهاجر بوده و در این سالهای مهاجرت و غربت توانستند با پشتکار و همت والای خویش در رشته های مختلف رزمی به خصوص موی تای خوب بدرخشند در داخل کشور هم افتخارات فراوانی را نائل شده اند.

برای آشنایی بیشتر با آقای محمد طاهر احمدی و فعالیت های ایشان در زمینه ورزش مصاحبه ای را با ایشان انجام داده ایم که در زیر می خوانید:

آقای احمدی در کدام سال و در کدام ولایت به دنیا آمده اید ؟

با عرض سلام خدمت خواننده گان محترم شما، بنده در سال 1360 در یک خانواده مذهبی در شهر کابل چشم به دنیا گشودم و این سالها، سالهایی بود که متاسفانه کشور ما دچار بحران ها و درگیری های فراوانی شده بود. که متاسفانه باز سالهای بعد ما مجبور به ترک وطن و زنده گی در دیار غربت و در کشور ایران شدیم.


 

آقای احمدی از مهاجرت گفتید و بسیاری از هموطنان ما متاسفانه در آن سالها مهاجر شدند به کشورهای ایران وپاکستان، از زند گی خود در سالهای مهاجرت بگویید که در کشور ایران چی می کردید؟

خوب مه هم مثل تمامی هموطنان عزیزمان در ایران تا سالهایی که امکان درس خواند بود توانستم درس بخوانم

تا مقطع متوسطه یا لیسه توانستم که به درس های خود ادامه بدهم ولی با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان گیر مهاجرین بوده و هست و ما هم از این مستثنی نبودم مجبور شدم که برای تامیین مخارج زند گی دست به کار شوم و کارهای شاقه را انجام بدهم.

آقای احمدی از انگیزه و هدف خود به ورزش بگویید که چه عاملی سبب شد که به ورزش روی بیاورید با همه مشکلاتی که خود شما یاد آور شدید؟

خوب خدمت شما عرض کنم که ورزش یک ارزش است، یک ارزش انسانی که وقتی یک انسان ورزش می کند بسیاری از سختی ها را تحمل می کند و خود همین تحمل سختی ها باعث می شود که انسان تطهیر شود و به نوعی پاکیزگی و آراستگی برسد و همین موضوع ورزش را ارزشمند می سازد.

از طرفی دیگر ورزش صبر و تحمل و بردباری انسان را افزایش می دهد و باعث می شود که انسان فروتن شود.

به همی دلیل مه به ورزش رزمی رو آوردم و آشنایی اولیه مه با ورزش رزمی کونگ فو توآ بود که توانستم سالهای زیادی را در این رشته فعالیت کنم و موفق به کسب مدال ها و قهرمانی های زیادی در سطح باشگاهی و ولایتی شوم و توانستم که در سطح ولایت قم ایران موفقیت های زیادی را کسب کنم

از آنجایی که به دنبال یادگیری بهترین سبک های رزمی بود همی امر باعث شد که با تحقیق به ورزش فول کیک بوکسینگ و چوی لی فوت کونگ فو روی بیارم و بعد از چند مدتی به دلیل فعالیت های خوبی که داشتم از سوی روسای سبک های ورزشی منحیث مسئول هماهنگی امور مهاجرین در ولایت قم ایران شوم.

از جمله فعالیت هایی که درمسئولیت خود داشتم همکاری با مسئول سبک فول کیک بوکسینگ برای برگزاری مسابقات قهرمانی مهاجرین در دانشگاه جامعه الزهرا درسال 1382 بود.

خوب آقای احمدی از مدال ها و قهرمانی خود نگفتید که چی مقام هایی را در دوره ورزشی خود در ایران کسب کردید؟

کسب نایب قهرمانی تیمی در مسابقات کشوری سبک چوی لی فوت کونگ فو در سال 1381 و مقام دومی تیمی در مسابقات جهانی فول کیک بوکسینگ طلاب حوزه علمیه قم در سال 1383 از جمله عناوینی است که خوشبختانه و به حمد خداوندی توانستم نایل شوم.

استاد عزیز از فعالیت های خود در داخل کشور بگویید که کی به وطن باز گشتید و فعالیت های ورزشی خود را شروع کردید؟

 

 

 

بنده در سال 1384 در دوران حکومت آقای کرزی به کشور دوباره برگشتیم  و از همان سال به  ورزش فول کیک بوکسینگ در شهر کابل پرداختم و موفق به اخذ کارت مربیگری فول کیک بوکیسنگ ازسوی  کمیته ملی المپیک افغانستان شدم.

و خوشبختانه با تاسیس فدراسیون موی تای در افغانستان با همت آقای حسینی، جزو اولین کسانی بودم که به این ورزش زیبا روی آوردم و از همان وقت تا به حال در بخش های مختلف آماده خدمت رسانی به ورزش دوستان و کسانی می باشم که رشته زیبای موی تای را آموزش می بینند.

بسیار عالی استاد عزیز در مورد فعالیت های خود در فدراسیون موی تای بگویید که از وقتی عضو این خانواده ورزشی شدید کدام مدارک و درجه های علمی – ورزشی را کسب کردید؟

در سال 1386 بازوبند سرخ و سفید را کسب کردم و در ضمن دارنده مدرک فنی  مربیگری و داوری درجه 3 فدراسیون ملی موی تای در سال1386 می باشم و در  سال 1389 توانستم که بازوبند سیاه را بگیرم و در سال 1389 مدرک فنی مربیگری وداوری درجه 2 فدراسیون ملی موی تای را توانستم که کسب کنم و در سال 1390 عنوان داور آسیایی موی تای را از آن خود کردم و  در فدراسیون ملی موی تای افغانستان  تاکنون در پستهای گوناگون فنی  فعالیت دارم.

همچنان مسئول کمیته امور ولایات در سال های 1385 الی 1387 بود و همچنان مسئول کمیته آموزش فدراسیون ملی موی تای بین سالهای 1387 الی همی سال یعنی سال 1392 می باشم و خوشبختانه درجلسه تعییانات فدراسیون ملی موتای در میزان 1392 ازسوی ریاست فدراسیون منحیث مسئول کمیته داوران فدراسیون ملی موی تای تعیین شدم که امیدوارم بتوانم در این پست هم در خدمت فدراسیون وخانواده ورزشی موی تای باشم.

بسیار زیاد تشکر استاد عزیز و ما هم آرزو می کنیم که در همه مراحل زنده گی خود موفق باشید به خصوص در بخش های ورزش زیبای موی تای و تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید تا چند دقیقه ای با شما مصاحبه ای را انجام بدهیم .

تشکر از شما و تشکر از تمامی همکاران شما

مه همه آرزوی موفقت برای شما دارم.

 

در شبكه هاي اجتماعي به ما بيونديد

عضويت در خبرنامه فدراسیون

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %