چاپ کردن این صفحه

فعالیت های فدراسیون موی تای افغانستان در زمان قرنطینه

17 ارديبهشت 1399

فدراسیون ملی موی‌تای افغانستان در روز‌های قرنطینه برنامه‌های ارتقاء ظرفیت را جهت

بالا بردن سطح دانش و بینش داوران به راه انداخته است.
داوران فدراسیون ملی موی‌تای کشور در روزهای قرنطین در جریان یک هفته حداقل سه مسابقه‌ از رقابت‌های معتبر جهانی و آسیایی را با توجه به امکانات دست داشته‌ای شان تماشا نموده و منحیث داور کنار رأی شان را صادر می نمایند و از سوی هم عملکرد داور وسط را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند.
مطابق این برنامه ارتقاء ظرفیت داوران جدا از اینکه مثل داور کنار وظیفه دارند، برای شناخت بهتر از قوانین داوری یک مسابقه را حداقل چهار بار می بینند و موارد مهم تخنیکی و سلاح‌های هشت گانه اساسی موی‌تای را نیز غور و بررسی می نمایند.
به طور مثال داوران بار نخست مسابقه را تماشا نموده، عملکرد مبارزین را دیده و به آنها امتیاز میدهند.
سپس روی ضربات موثر موی‌تای تمرکز مینمایند و به همین ترتیب برای بار سوم و چهارم، روی رفتار و واکنش‌های داور وسط و خطا‌های مبارزین غور نموده و در نهایت با توجه به قوانین داوری موی‌تای نظر شان را در قالب یک گزارش مفصل در گروپ ارتباطی که برای پیش برد این برنامه ساخته شده است، به فدراسیون می فرستند.
مسوُلین کمیته داوران فدراسیون ملی‌ موی‌تای کشور گزارش شان را طبق مقررات و قانون داوری موی‌تای ارزیابی و تحلیل نموده و نتیجه فعالیت‌های شان را با جزئیات دوباره همراه شان شریک می سازند.
این روند باعث شده است که داوران به وظایف اصلی شان که همانا قضاوت درست و عادلانه است بیشتر تمرکز نموده، از فنون جدید موی‌تای آگاه شوند و در پهلوی آن کتاب داوری موی‌تای که توسط فدراسیون ملی موی‌تای کشور قبلاً تهیه شده و به دسترس شان قرار دارد، آن را مرور نموده و سطح دانش داوری شان را نیز بالا ببرند.
در پایان باید یاد آور شد، که هدف کلی این برنامه استفاده‌ی موثر از روز‌های قرنطین در خانه و از سوی هم بالا بردن دانش و بینش داوران کشور و فعال نگهداشتن آنها بوده است.

مطالب را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
برای ارسال نظر وارد سایت شوید