چاپ کردن این صفحه

سميه حيدری بانوی پرتلاش با آينده ای روشن! عضو فدراسیون ملی موی تای حرفه ای و آماتور افغانستان

10 تیر 1397

فدراسیون ملی موی تای افغانستان برای حمایت زنان و بانوان کشور در عرصه ورزش و تعلیم و تربیت گام های مثبت را بر داشته است و همکاری و حمایت

با این قشر را جزء مسولیت های اساسی خود می دانند.
سمیه حیدری یکی دیگر از بانوان موفق و توانمند موی تای کشور است که پس از زحمات فراوان به عنوان داور جهانی نماینده شایسته بانوان و زنان شجاع افغانستان در میادین بین المللی بوده است.
بانو حیدری در سال ۱۳۷۴ به دنیا امده است. وی در سن شش سالگی با علاقه ی زیاد که به درس داشت برای فراگیری سواد و آموختن مکتب را آغاز کرد.
سمیه می گوید:" من از کودکی به ورزش شوق زیاد داشتم و روز های که در تقسیم اوقات مکتب ورزش داشتیم با اشتیاق زیاد صبح وقت از خواب بیدار می شدم و از همه روز های دیگر خود را زوتر به مکتب می رساند و این امر باعث شد که به مرور زمان علاقه ی بیشتری به ورزش پیدا کنم ولی نمی توانستم با خانواده ام این حس خود را شریک بسازم که می خواهم ورزش کنم یا در باشگاه بیروم، هر چند که خانواده ام دید مثبت به بانوان و زنان جهت فراگیری ورزش نسبت به دیگر افراد جامعه دارد اما ترسم از ناهنجاری ها، رفتار های مغرزانه مردم جامعه نسبت به بانوان بود که مبادا کسی به خانواده ام به دید حقارت و توهین آميز ببیند ولی از سوی دیگر اشتیاق بیش از حد بیشتر وادار می کرد که باید ورزش کنم تا این که سکوت را شکستاندم و ورزش را فرا تر از دیوار های بسته خانه به عنوان یک هدف اساسی در یکی از باشگاه های رزمی زیر نظر یک مربی مسلکی شروع کردم."
سمیه حیدری در سال ۱۳۹۱ به گونه منظم ورزش را در یکی از باشگاه های موی تای کابل آغاز نمود و مدت شش سال می شود این رشته ورزشی را پیش می برد که درین مدت با تمرینات منظم و پشت کار مسابقات زیادی را در سطح ملی انجام داده است که موفق به کسب چندین مدال طلا، نقره و برنز نیز شده است و در سال 1395 عضویت تیم ملی بانوان موی تای افغانستان را پس از رقابت جدی به دست آورد.
سال 2017 یکی از بهترین سال های فعالیت های ورزشی سمیه حیدری بود هر چند که زنان و بانوان
حق ورزش و تعلیم را در کشور شان ندارد اما این بانوی توان مند با همکاری همه جانبه فدراسیون ملی موی تای افغانستان در مسابقات جوانان جهان که در کوریایی جنوبی برگزار شده به عنوان داور بین المللی در کنار دیگر داوران جهان وظیفه ی قضاوت بازی ها را به عهده داشت و برای جهانیان ثابت ساخت که بانوان افغانستان نیز مثل سایر کشور های جهان می تواند مسولیت های شان را در هر بخش ورزشی به گونه ای درست انجام دهند.
سمیه حیدری مي گويد "بسیار خرسندم که عضو خانواده بزرگ موی تای افغانستان هستم و افتخار فعالیت و خدمت برای بانوان را دارم." فدراسيون ملي موی تای افغانستان برای اين بانوی پرتلاش و با استعداد آرزوی موفقيت های بيشتر دارد.

مطالب را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید