چاپ کردن این صفحه

سلطان احمد پویا ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﺭسمی ﻓﺪﺭاﺳﻴﻮﻥ ﻣﻠﻲ ﻣﻮی ﺗﺎی افغانستان ﺩﺭ ﻭﻻﻳﺖ بادغیس!

17 خرداد 1397

سلطان احمد پویا ﺩﺭ ﺳﺎل 1372 ﺩﺭ ﻭﻻﻳﺖ بادغیس ﭼﺸﻢ ﺑﻪ ﺟﻬﺎﻥ ﮔﺸﻮﺩ است وی دانشجو سال سوم دانشکده تعلیم و تربیه در ولایت بادغیس میباشد

. پویا از دوره کودکی علاقه مند هنر های رزمی بود و ﻭﺭﺯﺵ را به شکل آماتور به پیش می برد و از سال 1387 به گونه ای حرفه ای آموزش هنر های مختلف رزمی را فرا گرفت ایشان نظر به علاقه مندی خاص که به ورزش موی تای داشت این هنر رزمی را یار و رفیق همیشگی خود ساخت و فعلا یکی از مربیان فعال و خوب موی تای در کشور می باشد.
سلطان احمد پویا برنامه های منظم تمرینی وسیمینار های مختلف را در بخش های مربیگری و داوری درسطح ولایت بادغیس برای آگاهی مربیان و ورزشکاران بر گزار نموده است.
سلطان احمد پویا ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 1395 از سوی فدراسیون ملی موی تای افغانستان به عنوان نماینده رسمی فدراسیون ملی موی تای افغانستان در ولایت بادغیس معرفی گردید. که چندی قبل بر اساس انتخابات از سوی ریاست عمومی تربیت و ورزش کشور در ولایت بادغیس برای مدت چهار سال ﻧﻤﺎﻳﻨده رسمی ﻓﺪﺭاﺳﻴﻮﻥ ﻣﻠﻲ ﻣﻮﻱ ﺗﺎﻱ افغانستان در ولایت بادغیس انتخاب گردید.

مطالب را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
برای ارسال نظر وارد سایت شوید