چاپ کردن این صفحه

عبدالله امیر عضو تیم ملی موی تای حرفه ای افغانستان

09 خرداد 1398

عبدالله امیری ورزشکار با تجربه و موفق موی تای کشور مدت ده سال می شود عضویت خانواده بزرگ موی تای افغانستان را در کار نامه دارد.


عبدالله در سال 1388 عضویت تیم ملی موی تای جوانان را کسب کرد و از پس تمرینات منظم و رقابت های متواتر در سال1389 عضویت تیم ملی موی تای را در رده سنی بزرگ سال به دست آورد، وی در سال 2010 در رقابت های آسیایی که در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود با وصف این که اولین حضور بین المللی اش محسوب می شد مدال برنز را کسب کرد.
در سال 2014 در رقابت های ساحلی که در تایلند برگزار شده بود پس از دو پیروزی در برابر عراق و ازبکستان فاینل را به حریف نام دار تایلندی اش واگذار کرد و مدال ارزش مند نقره را برای افغانستان به ارمغان آورد.
امیری در سال 2015 نیز درخشش عالی داشت و در رقابت های جهانی موی تای با سه پیروزی بر بام قهرمانی جهان ایستاد و مدال طلایی وزن اش را به گردن آویخت.
عبدالله امیری در بخش حرفه ای نیز کار نامه پر رنگ دارد و از سال 1394 به این طرف چهار رقابت حرفه ای انجام داده است که دارند دو کمر بند قهرمانی و دو جام قهرمانی از این رقابت ها می باشد.
قابل یاد آوری است این ملی پوش باتجربه و توانایی موی تای کشور قرار است چند روز بعد در وزن 53 کیلو گرام در برابر سید حمید حسینی از ولایت هرات برای دفاع از عنوان های قهرمانی اش بخت آزمایی کند.

مطالب را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
برای ارسال نظر وارد سایت شوید